16 listopada  w ramach naszego cyklu SPOTKANIE Z KULTURĄ pani Monika zaprosiła naszych wychowanków na dwie wystawy. Pierwsza to wystawa fotografii autorstwa Pani Moniki „Korelacje”, druga to wystawa malarstwa pana Mariusza Kiryła. Następnie rozmawialiśmy o związku fotografii z malarstwem , o kolorach, o fakturach i…apkach w telefonie 😉,  dzieci otrzymały też fotograficzne zadanie: odrealnić rzeczywistość.
 
                                           
11 Listopada Święto Niepodległości.
 
W miesiącu listopadzie nasze zajęcia z Panią Moniką to głównie prace na kiermasz, który odbędzie się 17 grudnia podczas imprezy Mikołajkowej. Zapraszamy serdecznie będzie co kupić , zobaczyć, spróbować.
Kolejne warsztaty kulinarne za nami, były te bardziej profesjonalne z Panią Izą i te które prowadzimy sami. Na wszystkich było mnóstwo dobrego i zdrowego jedzenia.
  
Miało być i było strasznie ::
Kolejne warsztaty z Panią Moniką / fotograficzne w cyklu rozwijamy pasje . Finansowane przez PEPCO. Portrety naszych podopiecznych Ogniska. Super efekty.
 
Na warsztatach z Panią Tereską „Tańcowała igła z nitką” szyjemy piękne filcowe ptaszki.
 
Szykujcie się będzie strasznie ……. zabawnie, pamiętajcie tylko o przebraniach 
 
 
Podczas dzisiejszej Mega Misji mieliście okazję wykazać się kreatywnością – naszym zadaniem było wcielić się w bycie ekipa filmowa oraz wymyśleć własny film. 😁 Oprócz tego dowiedzieliśmy się nieco o prawach autorskich i zgodzie na wykorzystanie wizerunku. Dziękujemy serdecznie Fundacja Orange za dobrą zabawę i dawkę wiedzy! ♥️
Takie smakowite cudeńka robiliśmy na warsztatach kulinarnych ŻÓŁTY TALERZ. Było pysznie.
Dziś na Mega Misji ratowaliśmy naszego Psujka -„Psotnik w komputerowym labiryncie” 😀 dzięki ukończeniu dzisiejszej lekcji wygraliśmy nagrodę 🤩 dziękujemy Fundacja Orange 
 
 
Po wakacjach w październiku rozpoczynamy działania plastyczne, teatralne, fotograficzne z Panią Moniką. Zajęcia finansowane przez PEPCO. Ostatnio robiliśmy lampiony .
 
Żółty Talerz program finansowany przez Kulczyk Foundation . W ramach programu jemy smaczne podwieczorki, ale i co wtorek mamy warsztaty kulinarne. Pani Judyta i Pani Magda robią co mogą. Na przykład klosiki w sosie pomidorowym .. pycha.
 
Wakacje za nami ,rozpoczynamy nowy rok szkolny i podejmujemy nowe wyzwania. Będziemy kontynuować realizację programu Żółty talerz – dożywianie i warsztaty kulinarne finansowane przez Kulczyk Foundation, Mega Misja – edukacja bezpiecznego internetu finansowana przez Fundację Orange, Zajęcia w ramach rozwijania pasji – PEPCO, Tańcowała igła z nitkę – nasz autorski program nauki szycia na maszynie i szycia ręcznego. Z nowości wprowadzamy warsztaty fotograficzne .
 
Wakacje za nami były bardzo intensywne i równie szybko się skończyły co zaczęły. Pierwszy miesiąc to Lato z TPD i PEPCO, zajęcia z Panią Monika -teatralne, plastyczne i fotograficzne, z Panią Marzeną zajęcia taneczne, Pani Paulina zarażała nas zamiłowaniem do żonglerki- warsztaty cyrkowe. To wszystko mogliście śledzić na naszym Facebooku . W sierpniu były dla 15 dzieci kolonie w Jastrzębiej Górze 10 dni, pozostali dalej odpoczywali i brali udział w warsztatach tanecznych i cyrkowych na terenie miasta Lublin.
 
Trwają próby do naszego nowego spektaklu.Twórcze Ognisko Teatralne PALNIK w akcji
Lublin Międzypokoleniowy – Solidarni z Ukrainą.

Dziś DZIEŃ ZIEMI, jak co roku pomagamy w sprzątaniu świata. Nasi wychowankowie sprzątali dziś brzeg Bystrzycy.

W kwietniu dołączyła do naszego Ogniska jako wychowawca Pani Judyta Żukowska. Witamy serdecznie i liczymy na owocna pracę.

Urodziny wychowanków to ważny element naszej codzienności.

Prace nad naszym nowym projektem trwają.

         

 Pani Monika wprowadziła dzieciaki w świat fotografii była świetna zabawa perspektywą, kolorem, porządkowanie kadrów i wiele kreatywnych form tworzenia.  Koniecznie do cyklicznego powtarzania, świetny dzień.

Zajęcia z Mega Misji po przerwie znowu wróciły, Pani Magda tym razem gościnnie.

   

Kolejne zajęcia z cyklu ” Tańcowała igła z nitką”. Pani Tereska jest nie zastąpiona .A nam  szycie wychodzi coraz lepiej . Dziękujemy.

Eksperymenty. 

Kolejna edycja Żółtego Talerza, warsztaty kulinarne i dożywianie finansowane przez Kulczyk Foundation.

 

Facebook
Przejdź do treści