Ognisko 2009

Od grudnia 2009r. w Ognisku działa Środowiskowy Sejmik Dziecięcy. Jego posłami są nasi podopieczni, którzy na zajęciach w placówce poznają zasady dobrego zachowania, poszerzają swoją wiedzę obywatelską, rozpatrują napływające do sejmiku sprawy. Dzięki wspólnej pracy udało się nam pozyskać patronat medialny Radia Lublin. Sejmik uzyskał również patronat Pani Elżbiety Kołodziej-Wnuk z-cy prezydenta oraz Pana Piotra Kowalczyka – przewodniczącego Rady Miasta Lublin. Pierwsza sesja obrad naszego Sejmiku odbędzie się 20 marca 2010 r. w Ratuszu. Wkrótce szczegóły. Więcej w Komunikacie (.doc)

Okres wakacji za nami, obfitował on w ciekawy program ale głównie rekreacyjny. Dzięki ładnej pogodzie często jeździliśmy nad Zalew Zemborzycki na baseny „Słonecznego Wrotkowa”.
W każdy czwartek dzięki uprzejmości Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego pływaliśmy na basenie uczelni. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, kino, teatr, wyjazdy do kolegów z Ogniska w Dysie i wiele innych atrakcji. Teraz tylko wspomnienia nam pozostały i zdjęcia oczywiście…

W okresie ferii zimowych wychowankowie Środowiskowego Ogniska Wychowawczego nie mogli narzekać na brak atrakcji. Było 2-krotne wyjście do kina na filmy „Winx. Tajemnica zaginionego królestwa” oraz „Sezon na Misia II”, wyjście do Teatru na spektakl „Cud krasawica”, 2 wyjścia
na basen, 2 wyjścia na spotkanie z przyrodą w Muzeum Łowiectwa w Lublinie, Bal karnawałowy
u kolegów ze Środowiskowego Ogniska w Dysie, mecz rewanżowy w piłkę nożną w Dysie oraz zajęcia świetlicowe w Ognisku w Lublinie.

Facebook
Przejdź do treści