Ognisko 2010

23 grudnia 2010 r. – w naszym Ognisku zebraliśmy się razem z rodzicami na spotkaniu wigilijnym. Po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy do stołów by posilić się przygotowanymi przez nasze ogniskowe mamy pysznymi wigilijnymi potrawami.

Na stole zagościł obowiązkowy barszczyk czerwony z krokietami, śledzik, sałatka jarzynowa, racuszki i inne słodkości. Po zapełnieniu brzuszków udaliśmy się do sali, by wykonać łańcuch choinkowy, który uroczyście zawisł na naszej choince.

14 grudnia 2010 r. – dzięki uprzejmości dyrekcji Cinema City z Centrum Handlowego Lublin Plaza nasi podopieczni obejrzą film „Zaplątani”.

4 grudnia 2010 r. – podopieczni naszego Ogniska bawili się na zabawie mikołajkowej w Domu Kultury Kolejarza. Zabawę prowadziła ekipa Scoobie Doo. Zadaniem dzieci było wykonanie
8 zadań, które pomogły odnaleźć tajemniczego Pana X czyli Świętego Mikołaja. Zabawa w rytm przebojów dyskotekowych była przednia, nie zabrakło również poczęstunku.
Na koniec wszystkie dzieci otrzymały paczki mikołajkowe.

26 listopada 2010 r. – w naszym Ognisku odbyła się zabawa Andrzejkowa pod hasłem „Wieczór wróżb”. Dzieci podzielone zostały na trzy drużyny: krasnali, elfów i wróżbitów. Każda z grup musiała wykonać emblemat symbolizujący drużynę, następnie w czasie zabaw muzycznych dzieci wykonywały różne polecenia prowadzącego. Każda z drużyn losowała również kopertę z wróżbą do przygotowania. Później wszyscy wzięli udział we wróżeniu. W czasie zabawy nie zabrakło pysznego poczęstunku oraz drobnych upominków. Zapraszamy również za rok!

1 i 2 listopada to dla naszego narodu ważne dni – Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.
Jest to okazja, by w ciszy, bez codziennego pośpiechu, pomodlić się za naszych zmarłych oraz zastanowić nad naszym postępowaniem. W tych dniach całymi rodzinami odwiedzamy groby rodzinne, by zapalić światło nadziei. Dzieci z naszego Ogniska również pamiętają o zmarłych, szczególnie o tych, o których nikt już nie pamięta, o powstańcach, żołnierzach i wszystkich którzy odeszli z tego świata.

Opis obrad Sejmiku (.doc)

Rezolucja Sejmiku (.doc)

Na specjalne zaproszenie dzieci 26 maja do Ogniska przybyły Mamy by wziąć udział
w uroczystym podwieczorku z okazji ich święta. Dzieci przygotowały krótki przegląd poetycki oraz laurki z życzeniami. Podczas recytacji dało się zauważyć wiele wzruszających momentów zarówno dla mam, jak i dla dzieci. Po złożeniu życzeń wszyscy zasiedli do uroczystego podwieczorku. Słodki poczęstunek szybko znikał ze stołów, słychać było gwar rozmów i śmiech. Dla wszystkich był to wyjątkowy dzień. Niedługo znów się spotkamy by uroczyście uczcić Dzień Dziecka. Dziękujemy wszystkim mamom za przybycie.

Rozpoczęły się przygotowania do wojewódzkiej sesji Środowiskowego Sejmiku Dziecięcego. Sesja potrwa dwa dni 31 maja i 1 czerwca. Główna część sejmiku – obrady rozpoczną się 1 czerwca 2010 r. o godzinie 11.00. Młodzi posłowie, przedstawiciele Środowiskowych Ognisk Wychowawczych z Lublina, Dysa i Zamościa, w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego
w Lublinie będą dyskutować o prawach dziecka do życia w świecie wolnym od przemocy.
Po zakończeniu debaty wydadzą Rezolucję, w której zawrą swoje postulaty. Dokument ten otrzymają wszyscy zainteresowani poprawą sytuacji dzieci.

Zakończył swoją pracę Ogniskowy Sejmik Miejski w Lublinie.

Dzieci przygotowały okolicznościową gazetkę, którą same zredagowały i wydały.

Od dnia 29 marca 2010 roku realizujemy program zlecony przez Gminę Lublin „Prowadzenie działań na rzecz dożywiania dzieci uczestniczących w pozalekcyjnych programach opiekuńczo-wychowawczych z elementami informacyjno-edukacyjnymi w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych”. Zadanie będzie realizowane dla 15 dzieci podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Dla dzieci ponadto prowadzone będą zajęcia informacyjno-edukacyjne „Spójrz inaczej”.

Ferie to czas wielu atrakcji i okazji do poznawania nowych osób. Tegoroczne na pewno można zaliczyć do udanych. Dzieci 2 razy odwiedziły bibliotekę na Starym Mieście, by uczestniczyć
w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Były również w Teatrze Andersena na spektaklu pt. „Trzy świnki” oraz w kinie Grażyna na filmach „Magiczne drzewo” oraz „Odlot”, pluskali się na basenie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzięki udanej zimie szalały na sankach.

Facebook
Przejdź do treści