Ognisko 2012

8 grudnia 2012 r. – nasi podopieczni udali się do Domu Kultury Kolejarza na zabawę mikołajkową, zorganizowaną przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin. Zabawa była przednia, każde dziecko otrzymało ponadto paczkę ze słodyczami. Prezent otrzymała również placówka: nowe gry i zabawki ucieszyły wszystkich.

 

6 grudnia 2012 r. – w Ognisku uroczyście ubrano choinkę i wręczono paczki mikołajkowe.
Jak zwykle przy tej okazji było wiele śmiechu i zabawy, ale choinka nigdy nie była piękniejsza.

 

W dniu 31 października w naszym Ognisku odbyła się impreza z okazji święta halloween. Głównym założeniem było porównanie zwyczajów halloween obchodzonego w kulturze amerykańskiej ze świętem obchodzonym w Polsce. Dzieci zapoznały się z historią powstania święta, uczestniczyły w popularnych zabawach i zjadły smaczny podwieczorek.

Jesień 2012 w naszym Ognisku.

 

 

 

W październiku 2012 roku 3 miesięczny staż rozpoczęła Pani Agnieszka Kapica.

Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji w pracy z naszymi dziećmi.

 

Zakończyły się wakacje i czas wracać do szkoły. W okresie tym dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach m.in.: spacerowały uliczkami Starego Miasta w poszukiwaniu lubelskiego koziołka, bawiły się na basenach w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego
i Słonecznego Wrotkowa oraz na placach zabaw. W kinie obejrzały zabawną „Epokę lodowcową 4”.

 

W okresie sierpnia realizowany był program „Warto żyć w zgodzie” (współfinansowany
ze środków ROPS). Celem programu było wskazanie dzieciom alternatywnych od uzależnień sposobów spędzania wolnego czasu oraz rozwój osobowości. W trakcie zajęć dzieci poznały zasady dobrej komunikacji, nauczyły się dostrzegać swoje dobre strony, jak również poznały sposoby na rozwiązywanie konfliktów bez używania przemocy. Oprócz zajęć tematycznych był czas na rozrywkę. Dzieciaki odwiedziły Piwnicę pod Fortuną, gdzie znajduje się niezwykłe muzeum Lublina, zagrały w kręgle i obejrzały w kinie pełną zwrotów akcji bajkę „Merrida Waleczna”.

 

Z okazji Dnia Dziecka udaliśmy się na „Bal u pani Europy” do Zespołu Szkół nr 4
przy ul. Bronowickiej w Lublinie.

 

Zajęcia rozwijające zainteresowania wychowanków.

 

Od 1 lutego realizujemy program zlecony przez Gminę Lublin w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych „Prowadzenie działań na rzecz dzieci uczestniczących w pozalekcyjnych programach opiekuńczo-wychowawczych z elementami informacyjno-edukacyjnymi w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych”.

Zadanie prowadzone jest dla 15 dzieci, podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego.
Jednocześnie w placówce prowadzony będzie program profilaktyczny „Spójrz inaczej”.

 

W okresie ferii zimowych dzieci ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych z Lublina i Dysa wzięły udział w ciekawym projekcie, podczas którego poznały studentów z innych krajów, m.in.
z Kolumbii, Chin, Indonezji, Tanzanii, Rosji, Ukrainy, Turcji i Brazylii.
W trakcie zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek o krajach ojczystych gości, poznały narodowe tradycje i zabawy. Zdarzyła się również okazja by przymierzyć narodowy strój i pograć
na ludowych instrumentach. W drugim tygodniu dzieci z Lublina uczestniczyły w zajęciach plastycznych (przygotowywały maski karnawałowe), grach i zabawach grupowych oraz obejrzały przedstawienie „Kalosze szczęścia” w Teatrze Andersena. Podsumowaniem ferii była zabawa karnawałowa w trakcie której dzieci wzięły udział w licznych konkursach oraz poszukiwaniu skarbu. Uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych świadczą, że mimo niesprzyjającej pogody ferie były udane.

 

Witamy w Nowym Roku! Za oknami śnieg, mrozek lekko szczypie w nosy, czas więc pomyśleć
o nadchodzących feriach. W okresie od 30 stycznia do 12 lutego zajęcia w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym odbywać się będą w godzinach 10.00 – 16.00. Rodziców naszych podopiecznych prosimy o osobiste zapisywanie dzieci na listę w siedzibie Ogniska. W programie m.in. wyjazdy do Ogniska w Dysie na zajęcia ze studentami z zagranicy w ramach projektu Across the skyline.

Facebook
Przejdź do treści