Ognisko 2011

3 grudnia 2011 r. – podopieczni Środowiskowego Ogniska Wychowawczego pojechali na zabawę mikołajkową do Domu Kultury Kolejarza. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla dzieci
a na zakończenie każdy otrzymał paczkę ze słodyczami. Mikołaj nie zapomniał również o Ognisku i placówka również otrzymała prezent.

Po udanych wakacjach czas powrócić do szkoły i do pracy. Aby stworzyć dobrą atmosferę dla naszych podopiecznych postanowiliśmy przeprowadzić drobny remont w naszej sali.
Efekty możecie podziwiać sami. Zapraszamy wszystkich do odwiedzin.

Nadszedł czas podsumowań. Okres wakacji obfitował w wiele atrakcji. Dzieci brały udział
w spotkaniach z wolontariuszami m.in. z Chin, Wietnamu czy Kolumbii, poznawały kulturę
i tradycje, brały udział w zajęciach praktycznych. W ramach wygranego konkursu, dzieci realizowały projekt „Na cztery łapy”. W tym czasie podopieczni Ogniska zorganizowali zbiórkę karmy, posprzątały „dzikie” wysypisko śmieci, dokarmiały bezdomne zwierzęta, zaopiekowały się boksem dla kotów w lubelskim schronisku oraz wykonały zabawki dla zwierzat ze schroniska.
A wszystko to zgodnie z ideą wolontariatu. Oprócz tego dzieci dwukrotnie były w kinie,
na filmach „Kung – Fu Panda 2” i „Pan Popper i jego pingwiny”, pluskały się na basenie w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym, zwiedzały Ogród Botaniczny i Muzeum Wsi Lubelskiej.
Pojechały także na dwie wycieczki: do Poleskiego Parku Narodowego i Kozłówki.

Od dwóch tygodni podopieczni naszego Ogniska biorą udział w zajęciach z praktykantami z Indii, Kolumbii, Chin, Wietnamu, Azerbejdżanu i Ukrainy. W tym czasie dzieci poznawały tradycje, historię i ciekawostki dotyczące tak egzotycznych krajów jak Indie czy Wietnam.
Dzieciom szczególnie spodobała się kolumbijska zabawa z piłką.

Od 11 lipca do 5 sierpnia 2011r. – Środowiskowe Ognisko Wychowawcze
pracuje w godz. 10.00 -16.00.

Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach z praktykantami w ramach projektu „Across the skyline”. Udział w projekcie pomaga, poprzez zabawę, przełamywać stereotypy związane
z obcokrajowcami. Dzieci spotkają się z przedstawicielami wielu nacji, będą poznawać język, tradycje i kulturę kraju, z którego pochodzi praktykant. W poniedziałek, 11 lipca podopieczni Ogniska poznawali Chiny, uczyli się posługiwać pałeczkami, zobaczyli jak wygląda tradycyjny strój chiński oraz maski, które noszą aktorzy chińskiej opery a także składali łódki i rybki sztuką origami.

19 maja 2011 r. – odbyły się w naszym Ognisku zajęcia na temat bezpiecznego spędzania wakacji na wsi, w górach i nad wodą. Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą o bezpiecznym spędzaniu lata. Podczas zajęć dzieci uczyły się również udzielania pierwszej pomocy, w tym bandażowania. Było przy tym wiele zabawy i śmiechu.

W ciągu tygodnia w Ognisku wiele się dzieje, są zajęcia plastyczne, kulinarne itp.
Od czasu do czasu organizowane są również różne konkursy np. na najpiękniejszą budowlę
z klocków lego czy tez quizy zagadek.

Dzięki serdeczności ludzi dobrej woli nasze Ognisko otrzymało przed świętami nowy komputer oraz wykładzinę dywanową. Nasza sala nabrała nowego blasku i domowego ciepła.
Zapraszamy do odwiedzin.

Szczególne podziękowania składamy Fundacji im. Leszka Podkańskiego oraz Klubowi Rekreacji
i Sportu „Fryderyk”. Kierownictwo Ogniska składa również serdeczne podziękowania Ogniskowym Rodzicom za ich wkład w przygotowanie spotkania wigilijnego.

Facebook
Przejdź do treści