Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przekazali 1 % podatku na   potrzeby naszych podopiecznych.

Dzięki Państwa wsparciu możemy więcej .

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od ponad 100 lat działa na rzecz dziecka i rodziny potrzebujących opieki, wsparcia i pomocy. Zwracamy się więc do Państwa, abyście zechcieli swoim wypracowanym podatkiem podzielić się właśnie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

15-podatku

Informujemy, że korzystając z powyższego programu do rozliczenia PIT-ów nie mają Państwo możliwości swobodnego wyboru Organizacji, której przekażą 1,5 % podatku dochodowego. 

Podatnicy dostają wypełnione PIT – y dzięki usłudze Twój e –PIT. Mogą je weryfikować i uzupełniać. Ale mogą też nie zrobić nic i nie zostaną za to ukarani. Dla chętnych jest nadal możliwość wysyłania do urzędu skarbowego PIT–u papierowego. Tak w największym skrócie przedstawiają się zasady rozliczeń podatkowych.

 

 

 

                 

JAK W TYM WSZYSTKIM WYGLĄDA PRZEKAZYWANIE 1,5%?

Od 2023 roku podatnicy  mogą korzystać z usług Twój e-PIT i przekazać 1,5 % swojego podatku. Dotyczy to deklaracji PIT -37 i PIT – 38. Podatnicy  mogą wskazywać OPP w swoich zeznaniach elektronicznych lub pozostawiać stare (wskazane w latach ubiegłych). 

PIT-OP – Oświadczenie o przekazywaniu 1,5 % podatku organizacji pożytku publicznego.

Wszystkie środki jakie Państwo przekażą pozwolą nam nadal pomagać tym dzieciom, które najbardziej potrzebują zadbania, troski i zabezpieczanie ich podstawowych potrzeb edukacyjnych, bytowych, jak i właściwego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy do obejrzenia naszych stron internetowych, tam dowiecie się Państwo, co Towarzystwo Przyjaciół Dzieci robi dla Dzieci Gorszych Szans.

 

 

 

KTO MOŻE PRZEKAZAĆ 1,5 % ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO?

  •  Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych
  •  Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  •  Podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19% stawki podatku

W rubryce „Nazwa OPP” wpisujesz:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny

W rubryce KRS: 0000269216

W rubryce „Informacje uzupełniające” możecie Państwo wpisać (cel szczegółowy) na jaki cel lub dla jakiej placówki chcecie przekazać 1,5 %.

Jeżeli chcecie sprawdzić, czy Wasz 1,5 % dotarł zgodnie z Waszą wolą – możecie wyrazić zgodę na ujawnienie swoich danych osobowych – zaznaczając krzyżykiem odpowiedni kwadracik na formularzu.

Wystarczy, by podatnik wypełniający zeznanie podatkowe wpisał dane OPP, której chce przekazać 1,5% podatku należnego, a przelew na rachunek organizacji wyśle Urząd Skarbowy. NIE TRZEBA ROBIĆ NIC WIĘCEJ3

Facebook