Ognisko 2021

 „Tańcowała igła z nitką” … szyjemy .

 
 
 
 

 Mega Misja .

W naszym ognisku będziemy realizować program Fundacji Orange . Dziś pierwsze warsztaty, pani Magda zrealizowała z dziećmi temat Bałagan w encyklopedii internetowej. Jak wyszukiwać informacje, gdzie szukać pomocy , burza mózgów zadania , plakaty, dzieci pracowały wspaniale i przeszliśmy do następnego etapu. Mega Misja u nas w każdy poniedziałek przez najbliższe 10 miesięcy .Z nami kształtują zdrowe nawyki cyfrowe i uczą się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety, praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci, dbać o internetowe maniery, zabezpieczać urządzania i jak zachować umiar w spędzaniu czasu online.
 
 Ruszamy z VI edycją programu Kulczyk Foundation ” Żółty Talerz”. Będziemy dożywiać i edukować.
 

 Nowy rok szkolny i nowe wyzwania, nowi podopieczni, nowe ciekawe zajęcia . W tym roku szkolnym będziemy równie kreatywni. Będziemy uczyli się gotować, będziemy nadal prowadzić zajęcia teatralne i plastyczne. Nowością jest że będziemy uczyli się szyć .

 

 Rozpoczeliśmy wakacje .Lato w Mieście z PEPCO , będą ciekawe zajęcia i rekreacyjne wypady dla podopiecznych Ogniska. Będą warsztaty kulinarne dzięki Fundacji Kulczyk w ramach Żółtego Talerza .

 Kolejne dni czerwca to zajęcia kulinarne , które wchodzą na wyższy level. Zajęcia plastyczne przeplatają się z sportem na świeżym powietrzu.

1 czerwca ” Dzień Dziecka ”

Plan na dzisiejszy dzień

…. Z A B A W A ….

 
Kolejne warsztaty kulinarne za nami, tym razem było profesjonalnie i smacznie jak zawsze.
 
 

 

Konkursy sypią się jak z rękawa , kolejny konkurs
plastyczny :

 

 KONKURS PLASTYCZNY

„Jak Jaś i Małgosia spotkali Babę Florę i co z tego wynikło”
Teatralne Ognisko PALNIK zaprasza . To kolejna realizacja podopiecznych Ogniska pod okiem Pani Moniki. Zapraszamy do oglądania na FB Ogniska.
 
 Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata, pogoda nas nie rozpieszcza , zajęcia prowadzimy zdalnie. Ogłaszamy kolejne konkursy i rozstrzygamy poprzednie.
 
Miesiąc marzec kończymy ponownym przejściem Ogniska na pracę zdalną. Od dnia 29 marca do 25 kwietnia 2021 roku jesteśmy dla was w internecie.
Ostatnie wspólne dni upłynęły na przygotowywaniu ozdób świątecznych , wspólnych spacerach i wyjściach na wystawę. Pani Monika dzielnie pracuje nad przygotowaniem na komputerze projektu teatralno – filmowego ( trzymamy kciuki za nią ).
Przypominamy o ogłoszonym konkursie.
 
W naszym Ognisku w miesiącu marcu króluje Teatr Kamishibai , w ramach zajęć współfinansowanych przez PEPCO .
Jednak nie samym teatrem człowiek żyje , zajęcia kulinarne prowadzone przez Panią Magdę wkroczyły na wyższy lewel.
Kuchnia włoska i CALZONE . Było pysznie. Zajęcia w ramach programu „Żółty Talerz”.
 
Miesiąc luty obfitował w ciekawe zajęcia , smaczne warsztaty , wspólne spacery i dobrą zabawę.
 
Od 16 lutego działamy stacjonarnie .
Zajęcia stacjonarne to miłe spotkania w grupie rówieśników, wspólne spacery na plac zabaw. Kontynuacja pracy nad projektem teatralno-filmowym , kolejne warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne ,rozstrzyganie konkursów, warsztaty kulinarne ” Żółty Talerz”.
 
Miesiąc luty to kontynuacja pracy nad projektem teatralno – filmowym ” O czasie i magicznych stworzeniach”. Przygotowanie scenografii , przygotowywanie do kręcenia kolejnych scen przez kolejne postacie. Ponadto kolejne zajęcia kulinarne „Proste pomysły na kulinarne zmysły” – faworki, pizza, naleśniki, sałatka z tuńczyka. Zajęcia plastyczne , to wykonywanie prac o tematyce zimowej i piękne serduszka na Walentynki.
 
Ciekawe przepisy na zdrowe przekąski , to w ramach warsztatów Żółty Talerz .Styczeń to kolejny miesiąc pracy zdalnej w naszym Ognisku.
Ferie zimowe online ? To trudne ale nie niemożliwe. Przygotowywanie upominków z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Facebook
Przejdź do treści