9 stycznia Warszawa konferencja kampanii #wiemcorobić.

9 stycznia w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której eksperci kampanii społecznej #wiemcorobić – psychiatra dziecięca, psychologowie, pedagog seksualny i przedstawiciel policji – omówili m.in. mechanizmy zagrożeń #childgrooming i #sextortion oraz podzielili się wskazówkami, jak zgłosić przestępstwo, by zatrzymać przemoc wobec najmłodszych

Obecna na konferencji podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej @Paulina Piechna-Więckiewicz: „Polki i Polacy, wierzą w moc kampanii społecznych. Dlatego cieszę się, że projekt taki jak #wiemcorobić, jest prowadzony i trafia do szkół. Bardzo ważne jest, że w ramach kampanii podkreśla się możliwość samodzielnego zgłaszania zagrożeń przez dziecko. Jesteśmy dumni, że jako Ministerstwo Edukacji Narodowej mogliśmy udzielić patronatu tej kampanii. Mamy nadzieję, że przysłuży się zwiększeniu bezpieczeństwa dzieci”.

Celem kampanii #wiemcorobić jest zwiększenie świadomości nastolatków, ich rodziców oraz wszystkich dorosłych w ich otoczeniu w zakresie wiedzy nt. przemocy seksualnej w sieci, metod działania przestępców oraz trudności, z jakimi mierzą się ich ofiary.

Na stronie kampanii wiemcorobic.pl/dla-szkol/ zostały udostępnione bezpłatne materiały edukacyjne: film dla dzieci i dorosłych (dostępny również w serwisie YouTube: LINK) oraz scenariusze zajęć lekcyjnych dostosowane do różnych grup wiekowych.

16 stycznia o godzinie 16:00 odbędzie się webinar, podczas którego autorzy scenariuszy Magda Mroziewicz i Wojciech Ronatowicz opowiedzą o tym, jak korzystać z materiałów – zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli, wychowawców, edukatorów, pedagogów i psychologów!

Kampania objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Komendanta Głównego Policji. Patronat medialny objęli Clear Channel Poland i Mamadu. Kampania powstała dzięki wsparciu firmy Pepco.

Facebook
Przejdź do treści