Pogorzelica
termin 13 sierpień - 26 sierpień 2025 r
Pogorzelica – Mała wieś sołecka w gminie Rewal, powiecie gryfickim, a województwie zachodniopomorskim. Położenie we wschodniej części Wybrzeża Rewalskiego, przy niższych już klifach wcale nie ujmuje uroku tej miejscowości. To niewielkie, bo mające ok. 100 mieszkańców kąpielisko. Największym skarbem Pogorzelicy jest plaża.Przez cały rok, czynne są tutejsze sanatoria, które m.in. dzięki specyficznym cechom klimatu morskiego i szerokiej piaszczystej plaży mają wszelkie właściwości, aby zostać uzdrowiskiem. Jesienią jest tam prawdziwy raj dla grzybiarzy oraz miłośników spacerów leśnych.
Ośrodek:
„DIUNA ” Ośrodek Wypoczynkowy ul. Teligi 5 72 – 351 Pogorzelica pow. Gryficki, woj. Zachodniopomorskie Nr wpisu do rejestru ośrodków: OD/32/0025/24 ważny do 03.07.2027. Ośrodek Wypoczynkowy Diuna w Pogorzelicy jest otoczony pięknymi sosnami, od plaży dostępnej oddziela go tylko szeroki pas gęstego, wydmowego lasu 350 m. BŁĘKITNA FLAGA – Kolejny już raz z rzędu, plaża w Pogorzelicy została uznana za jedną z najlepszych na świecie tylko trzy plaże w Polsce zdołały spełnić wszystkie restrykcyjne wymagania. Błękitna Flaga to swoista przepustka do ekstraklasy. To taki międzynarodowy, ekologiczny znak jakości, który można otrzymać po spełnieniu 27 kryteriów w 4 dziedzinach: informacja i edukacja ekologiczna – zarządzanie środowiskowe – stan jakości wody – bezpieczeństwo i organizacja usług. Siedziba Międzynarodowego Jury mieści się w Kopenhadze i właśnie tam w kwietniu Pogorzelica otrzymała tą zaszczytną decyzję przyznania Błękitnej Flagi. Nieopodal jest Jezioro Liwia Łuża, rezerwat przyrody ptaków wędrownych. Doszukano się naturalnego środowiska lęgowego łabędzia dzikiego i jednocześnie ostoją wielu innych gatunków ptactwa wodno-błotnego.
Program:
- wycieczka autokarowe do Kołobrzegu
- Przejażdżka Koleją wąskotorową – Odcinek kolei wąskotorowej z Gryfic do Niechorza powstał 1 lipca 1896 roku. Prześwit toru miał wówczas 750 mm, a w 1901 roku przebudowano linię wykonując rozstaw torów o szerokości 1000 mm. W 1913 roku Niechorze otrzymało również połączenie z Trzebiatowem. Obecnie w okresie letnim, w każdy weekend można zobaczyć „afrykański” parowóz mknący na ponad 100 letniej trasie.
- wycieczki piesze po okolicy
- program rehabilitacyjny dostosowane do schorzeń uczestników (rehabilitacja społeczna, gimnastyka usprawniająca, leczenie klimatyczne, pogadanki dotyczące zdrowia, arteterapia, zajęcia logopedyczne)
- zajęcia rekreacyjne: ognisko z pieczeniem kiełbasek, spotkania z piosenką, dyskoteki, wieczorki integracyjne, karaoke, wieczorek regionalny z k, konkurs wiedzy, konkurs plastyczny , gry i zabawy integracyjne np. gra terenowa w podchody, dyskoteki, bal przebierańców
- rywalizacje sportowe, zabawy ruchowe, olimpiady sportowe
- konkursy z nagrodami
- spotkania dla rodziców /opiekunów, pogadanki z pielęgniarką , spotkania tematyczne.
Schorzenia:
- Z AUTYZMEM
- Z CELIAKIĄ
- Z CHOROBAMI DERMATOLOGICZNYMI
- Z CHOROBAMI NARZĄDÓW WYDZIELANIA WEWNĘTRZNEGO
- Z CHOROBAMI UKŁADU KRWIOTWÓRCZEGO
- Z CHOROBAMI UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO
- Z CHOROBAMI UKŁADU POKARMOWEGO
- Z CUKRZYCĄ
- Z ZABURZENIAMI GŁOSU I MOWY
- Z ZESPOŁEM DOWNA
- ZE SCHORZENIAMI ENDOKRYNOLOGICZNYMI
- ZE SCHORZENIAMI UKŁADU ODDECHOWEGO
- z chorobą psychiczną
- z padaczką
- z upośledzeniem umysłowym
- ze schorzeniami układu krążenia